• Naši žiaci 7. ročníka sa dňa 15. apríla 2024 zúčastnili činoherného anglického divadelného predstavenia Dick Whittington and his cat v Spišskej Novej Vsi. Tento tradičný britský príbeh o chudobnej sirote Dickovi a jeho kamarátke mačke prostredníctvom zaujímavých dialógov a pútavých anglických piesní nám poskytli možnosť precvičiť si svoje lingvistické zručnosti a rozšíriť slovnú zásobu.

• Dňa 9.apríla 2024 sa žiaci našej školy zúčastnili regionálnej súťaže v prehliadke detskej dramatickej tvorivosti Z rozprávky do rozprávky, ktorá je súčasťou celoštátnej postupovej súťaže a prehliadky Zlatá priadka.

Svoj herecký talent, vedomostné schopnosti ale aj zručnosť v rýchlosti prezliekaní kostýmov v zákulisí predviedli na divadelných doskách v Spišskej Novej Vsi v Spišskom divadle. Historická divadelná inscenácia, ktorú žiaci zahrali sa niesla pod názvom Cisárovná Sissi.

• Po úspechu v minulom ročníku Celoslovenskej literárnej súťaže Prekroč svoj tieň sme sa zapojili aj do 3. ročníka tejto súťaže. Žiaci písali práce na tému – Môj hrdina, žáner – umelecký opis, čo bolo dosť náročné. Naša radosť bola obrovská, keď nám bolo oznámené, že žiačka Simona Ondášová z 9.A triedy svojou prácou s názvom Dvaja ľudia a jedna láska zaujala a získala 3. miesto v takej veľkej konkurencii.

Zároveň sme sa tešili, že priamo na pôde našej školy sa stretneme s riaditeľkou súťaže Mgr. Lenkou Jalilah, PhD. a tajomníkom redakčnej rady Mgr. Christopherom Danisom, ktorí prídu osobne odovzdať ocenenie našej mladej autorke. Simonka získala knihy, športový vak, lyofilizované ovocie, esenciálne oleje, poukaz na Zip-Line jazdu v Čutkovskej doline, písomné blahoželanie od olympijskej víťazky Naste Kuzminovej a potvrdenie o publikačnej činnosti. Súťažný text bude uverejnený v PDF zborníku a v internetovom časopise Prekroč svoj tieň, ktorý je zaradený do ochrany digitálneho kultúrneho dedičstva a súčasťou celosvetovej databázy spravovanej medzinárodným centrom ISSN v Paríži.

• Oznamujeme žiakom, že v mesiaci apríl bude prebiehať zber papiera v nasledujúcich termínoch: 11.4.2024 (štvrtok), 18.4.0224 (štvrtok), 25.4.2024 (štvrtok) a 3.5.2024 (piatok) od 7.00 do 8.00. V inom čase po dohode s pánom školníkom.

• Oznamujeme rodičom, že v stredu 10.4.2024 budú od 15.00 prebiehať triedne aktívy ZRPŠ. Schôdzky budú mať individuálny charakter konzultácií. O harmonograme Vás budú informovať triedne učiteľky.

• Zápis žiakov do 1. ročníka sa bude konať 13.4.2024 o 9.00 v školskej jedálni prezenčnou formou.

K zápisu si prosím prineste:

- rodný list dieťaťa

- občiansky preukaz Zákonného zástupcu

- 10 € na písanky s predtlačou

Podľa § 144a zákona účinného od 1.1.2022 sa na podaniach vyžaduje podpisy oboch zákonných zástupcov.

Podpis oboch zákonných zástupcov dieťaťa sa nevyžaduje ak:

* jednému z rodičov bol obmedzený alebo pozastavený výkon rodičovských práv

* jeden z rodičov nie je schodpný sa podpísať zo zdravotných dôvodov

• Milí priatelia.

Naša škola sa zapojila do súťaže Školská kamera, ktorú vyhlasuje Mesto Krompachy.

Naši žiaci vytvorili 3 videá:

1. kategória - Škola/Mesto/História - Cesta k ľudským právam

2. kategória - Talent - Talenty medzi nami

3. kategória - Free style - Móda a my

Prosím zahlasujte za naše videá na stránke mesta: https://krompachy.sk/clanok/7334/skolska-kamera-2024-hlasujte-za-naj-videa.html